canlı destek

Başarılarımız

 

 

 

Görsel İletişim Tasarımı Bölümü 4. Sınıf Öğrencisi Çağla Sude Gönül'ün Başarısı

Görsel İletişim Tasarımı Bölümü 4. Sınıf öğrencimiz Çağla Sude Gönül, 2022 Mayıs ayında, Süleyman Demirel Üniversitesi ve Gamfed Türkiye ortaklığıyla gerçekleştirilen Türkiye'de bir ilk olan Metaverse Türkiye Girişimcilik Maratonunda “MATE" ekibi ile yer alarak "Engelsiz Metaverse" projeleri ile 1.lik ödülünü almaya hak kazandı. Gönül'ün takım lideri olduğu "MATE" adlı ekip Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın düzenlemiş olduğu Genç Hackathon " Katılımcılığın Dijital Hali" yarışmasında İzmir’i temsil ederek 2. oldu.

Gönül, ekibiyle katıldığını TEKNOFEST ve Turkish Airlines'in ortaklaşa hazırladığı, 110 takımın yer aldığı "Travel Hackathon 2022" yarışmasında "METAFLY" projesi ile ilk 10'a girerek finale kalan takımlardan biri oldu. Gönül, elde ettiği üstün başarılar sayesinde fakültemiz adına teşekkür belgesi alarak ödüllendirildi. Öğrencimiz ayrıca, Stratcom Uluslararası İletişimcilere İzmir’den seçilen iki kişiden biri olmuştur.

 

 

Hack4Art (H4A) Sanat Teknolojileri Hackathonu Birinciliği

EÜ Bilim-Teknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi -EBİLTEM- Teknoloji Transfer Ofisi (TTO) ve Goethe Enstitüsü Kültür için Alan Fonu Desteği ile düzenlenen Hack4Art (H4A) Sanat Teknolojileri Hackathonu kapsamında Fakültemiz Görsel İletişim Tasarımı Bölümü öğrencileri birincilik kazandı.

Kesintisiz 36 saat süren etkinliğe on altı öğrencimiz katılmış ve yarışmada iki ayrı grupta Fakültemizi temsil etmişlerdir. Buffalos Takımı “Partikülatör 1.0” projesiyle birincilik ödülünü almaya hak kazanırken, yine öğrencilerimizin yer aldığı “Pixel Pixel” takımı ise “Hand of Koi: Herd of Koi” projesiyle üçüncülük kazanarak Fakültemizi gururlandırmıştır.

 

İlgili Haber Linki;

https://egeajans.ege.edu.tr/?p=11378

 

Görsel İletişim Tasarımı Bölümü 2. Sınıf Öğrencisi Umeyr Alim Kurt’un Başarısı

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi ve Adnan Kahveci Vakfı’nın iş birliği ile gerçekleştirilen, 67 ülkeden 1317 katılımcının 2407 tasarım ile yarıştığı "Sıfır Atık” konulu Uluslararası Afiş Yarışması ve Sergisi Projesi’nde, Görsel İletişim Tasarımı Bölümü 2. sınıf öğrencimiz Umeyr Alim Kurt’un tasarımı ilk 100’de sergilenmeye hak kazandı.

 

Görsel İletişim Tasarımı Bölümü 1. Sınıf Öğrencisi Yağmur Bal’dan Fotoğraf Derecesi

Görsel İletişim Tasarımı Bölümü 1. sınıf öğrencimiz Yağmur Bal ise Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın “Arşivindeki Müze Fotoğraf Yarışması’na katılarak fotoğrafı seçilen 100 kişiden birisi oldu ve ödül almaya hak kazandı.

 

İlgili Haber Linki;

https://egeajans.ege.edu.tr/?p=14224

Görsel İletişim Tasarımı Bölümü 2. Sınıf Öğrencisi Umut Onat’tan Galatasaray Spor Kulübü’ne Özel Tasarım

Görsel İletişim Tasarımı Bölümü 2. sınıf öğrencimiz Umut Onat’ın, Galatasaray Spor Kulübü için yaptığı ve kulübün sosyal medya hesaplarından paylaştıkları tasarımı geniş kitlelerce oldukça beğenildi. Öğrencilik hayatında kurduğu networkler sayesinde Galatasaray Spor Kulübü’nün sosyal medyadan sorumlu ekibiyle çalışmaya başlayan Onat’ın, kulübün sporcusu Taylan Antalyalı için özel tasarladığı “foto manipülasyonu” kısa sürede sosyal medyada binlerce beğeni aldı, spor programlarında konuşuldu.

 

 

Görsel İletişim Tasarımı Bölümü 3. Sınıf Öğrencisi Akın Zayim’in Mondo Posterleri 39. Grafik Tasarım Sergisi’nde Sergilenmeye Hak Kazandı 

Görsel İletişim Tasarımı Bölümü 3. sınıf öğrencimiz Akın Zayim’in, Doç. Dr. Cem Güzeloğlu’nun dersi kapsamında Türk filmleri için ürettiği alternatif mondo posterleri Grafik Tasarımcılar Meslek Kuruluşu’nun bu yıl 39.’sunu gerçekleştirdiği Grafik Tasarım Sergisi’nin Öğrenci Projeleri kategorisinde sergilenmeye hak kazandı.

Görsel İletişim Tasarımı Bölümü 2. Sınıf Öğrencisi Dilan Boğukoğlu Women’s Safety Hackathon etkinliğinde Üçüncülük Kazandı

Görsel İletişim Tasarımı Bölümü 2. sınıf öğrencimiz Dilan Boğukoğlu, Google Developer Groups topluluğu ve Women Techmakers işbirliğiyle düzenlenen Women’s Safety Hackathon etkinliğinde 26 ekip ve 192 yarışmacı arasından “Be Brave Online” projesi ile üçüncülük kazandı.

Öğrencimiz ve ekibi, kadınlara ve çocuklara, sosyal ağlarda çevrimiçi tacize karşı kendilerini nasıl savunacaklarını öğreten bir oyun tasarımı önerisinde bulundular.

 

 

Görsel İletişim Tasarımı Bölümü 3. Sınıf Öğrencisi Mikail Erdem Biçici’nin İllüstrasyonları Uluslararası Sergide Sergilenmeye Hak Kazandı 

Görsel İletişim Tasarımı Bölümü 3. sınıf öğrencimiz Mikail Erdem Biçici’nin tasarladığı illüstrasyonlar, dünya sıralamasında ilk 700 içerisinde yer alan, İletişim ve Tasarım alanında söz sahibi olan Aberystwyth Üniversitesi tarafından düzenlenen “Arts Festival 2021” dijital alanında sergilenmeye hak kazandı.

  

 

İlgili Link;

https://users.aber.ac.uk/hal34/SU%20Website/digital/digital.html

 

Dr. Öğr. Üyesi Onur Orkan AKŞİT

Noksan (Lack) - 2019 (Yönetmen) .... 04’30’’

The King Review Festival, Official Selection. 2020.

Cefalù Film Festival, Semi-Finalist. 2019.

The Lift-Off Sessions, Official Selection. 2019.

MusicalMuto, Official Selection. 2019.

 

Umut (Hope) - 2019 (Yapımcı) …. 4’

Sylhet Film Festival Official Selection. 2020.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

Dr. Öğr. Üyesi Eda ER ÖZDEN

Eda Er Özden, “Öz‟den Ayrılmak”, Fotoğraf, “Sanat Terapidir”, Dünya

Sanat Günü Sanal Sergisi, Ulusal sergi, 2020.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Öğr. Gör. Dr. Yeliz TUNA

 

“Elbirliği”,  Fotoğraf ,  Adanan Menderes Üniversitesi

Uluslararası Kültürel Bilişim ve İletişim&Medya Çalışmaları Yaşamdan Yansımalar Karma Fotoğraf Sergisi

(CICMS-2018) 3-4 Mayıs 2018

 

“DAYANışma”, Fotoğraf,  Çukurova Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, “29 Ekim Uluslararası Çevrim İçi Karma Sergi”, 28.10.2020- 16.11.2020

“Fotoğraf, “Sanat Terapidir”, 15 Nisan Dünya Sanat Günü Sanal Sergisi, Ulusal Sergi, 15 Nisan 2020.

 

  

Çocukluk Hayali”, Fotoğraf,  Trakya Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi

“8 Mart Dünya Kadınlar Günü Ulusal Online Sergi”, II. Ulusal Karma Sergi, 08.03.2021

Her Alanda”, Fotoğraf,  Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi

8 Mart Dünya Kadınlar Günü “ Ulusal Karma Sergi, 08.03.2021

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Öğr. Gör. Dr. Damla İŞBİLEN

Ege İnsan Kaynakları Koordinatörlüğü Logo Tasarımı

 

Uluslararası Onkolojik Aciller Kongresi Logo Tasarımı

On dört tıp fakültesi ve ulusal beş tıp derneğinin desteğiyle hazırlanan ve Beykent Üniversitesi ile Beykent Üniversitesi Hastanesi tarafından organizasyonu gerçekleştirilen “Onkolojik Aciller Kongresi” alanında ilk kongre olma özelliğini taşımaktadır.

 

Uluslararası Sağlık Hizmetlerinde Sürdürülebilirlik Kongresi Logo Tasarımı

 

T.C. Bornova İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü “Bornova’dan başlıyor İzmir’de gıda kayıplarını azaltıyoruz” tarımsal yayım projesi afiş tasarımı.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Araştırma Görevlisi Elçin AKÇORA AS

 

 

    

Fakültemiz Arş. Gör. Elçin Akçora AS’ın “Hikâyeni Anlat Animasyonunu Yarat” projesi Pegasus Hava Yolları’nın Yarınlara Uçuyoruz Projesi kapsamında teknik ön elemeden ve değerlendirme kurulundan başarıyla geçerek hibe almıştır. Proje Sivil Toplum için Destek Vakfı koordinasyonunda ve Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) yürütücülüğünde gerçekleştirilmiştir. Proje ekibi 2019 Nisan ayında Şanlıurfa’nın Halfeti İlçesine bağlı Dergili Mahallesi’nde yer alan Dergili Ortaokulu’nda öğrenciler ile birlikte Stop Motion Animasyon Film Atölyesi etkinliği gerçekleştirmişlerdir.

Fakültemiz Dekanı Prof. Dr. Alev Fatoş Parsa ve Arş. Gör. Elçin Akçora As’ın editörlüğünü üstlendiği “Dijital İmgeler Evreni” başlıklı uluslararası kitap çalışması raflardaki yerini aldı.

 


 

 

 

 


Ege Üniversitesi

EGE ÜNİVERSİTESİ