Çerez Örnek
canlı destek

Öğrencilerimizin Başarıları

 

Çağla Sude Gönül, GİT, 4. Sınıf

Görsel İletişim Tasarımı Bölümü 4. Sınıf öğrencimiz Çağla Sude Gönül, 2022 Mayıs ayında, Süleyman Demirel Üniversitesi ve Gamfed Türkiye ortaklığıyla gerçekleştirilen Türkiye'de bir ilk olan Metaverse Türkiye Girişimcilik Maratonunda “MATE" ekibi ile yer alarak "Engelsiz Metaverse" projeleri ile 1.lik ödülünü almaya hak kazandı. Gönül'ün takım lideri olduğu "MATE" adlı ekip Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın düzenlemiş olduğu Genç Hackathon " Katılımcılığın Dijital Hali" yarışmasında İzmir’i temsil ederek 2. oldu. 

Gönül, ekibiyle katıldığını TEKNOFEST ve Turkish Airlines'in ortaklaşa hazırladığı, 110 takımın yer aldığı "Travel Hackathon 2022" yarışmasında "METAFLY" projesi ile ilk 10'a girerek finale kalan takımlardan biri oldu. Gönül, elde ettiği üstün başarılar sayesinde fakültemiz adına teşekkür belgesi alarak ödüllendirildi. Öğrencimiz ayrıca, Stratcom Uluslararası İletişimcilere İzmir’den seçilen iki kişiden biri olmuştur.

---------------------------------------------------------------------------

Görsel İletişim Tasarımı Bölümü 2. Sınıf Öğrencisi Umeyr Alim Kurt’un Başarısı

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi ve Adnan Kahveci Vakfı’nın iş birliği ile gerçekleştirilen, 67 ülkeden 1317 katılımcının 2407 tasarım ile yarıştığı "Sıfır Atık” konulu Uluslararası Afiş Yarışması ve Sergisi Projesi’nde, Görsel İletişim Tasarımı Bölümü 2. sınıf öğrencimiz Umeyr Alim Kurt’un tasarımı ilk 100’de sergilenmeye hak kazandı.

Görsel İletişim Tasarımı Bölümü 1. Sınıf Öğrencisi Yağmur Bal’dan Fotoğraf Derecesi

Görsel İletişim Tasarımı Bölümü 1. sınıf öğrencimiz Yağmur Bal ise Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın “Arşivindeki Müze Fotoğraf Yarışması’na katılarak fotoğrafı seçilen 100 kişiden birisi oldu ve ödül almaya hak kazandı.

 

İlgili Haber Linki;

https://egeajans.ege.edu.tr/?p=14224

---------------------------------------------------------------------------

Görsel İletişim Tasarımı Bölümü 2. Sınıf Öğrencisi Umut Onat’tan Galatasaray Spor Kulübü’ne Özel Tasarım

Görsel İletişim Tasarımı Bölümü 2. sınıf öğrencimiz Umut Onat’ın, Galatasaray Spor Kulübü için yaptığı ve kulübün sosyal medya hesaplarından paylaştıkları tasarımı geniş kitlelerce oldukça beğenildi. Öğrencilik hayatında kurduğu networkler sayesinde Galatasaray Spor Kulübü’nün sosyal medyadan sorumlu ekibiyle çalışmaya başlayan Onat’ın, kulübün sporcusu Taylan Antalyalı için özel tasarladığı “foto manipülasyonu” kısa sürede sosyal medyada binlerce beğeni aldı, spor programlarında konuşuldu.

---------------------------------------------------------------------------

Hack4Art (H4A) Sanat Teknolojileri Hackathonu Birinciliği

EÜ Bilim-Teknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi -EBİLTEM- Teknoloji Transfer Ofisi (TTO) ve Goethe Enstitüsü Kültür için Alan Fonu Desteği ile düzenlenen Hack4Art (H4A) Sanat Teknolojileri Hackathonu kapsamında Fakültemiz Görsel İletişim Tasarımı Bölümü öğrencileri birincilik kazandı.

Kesintisiz 36 saat süren etkinliğe on altı öğrencimiz katılmış ve yarışmada iki ayrı grupta Fakültemizi temsil etmişlerdir. Buffalos Takımı “Partikülatör 1.0” projesiyle birincilik ödülünü almaya hak kazanırken, yine öğrencilerimizin yer aldığı “Pixel Pixel” takımı ise “Hand of Koi: Herd of Koi” projesiyle üçüncülük kazanarak Fakültemizi gururlandırmıştır.

İlgili Haber Linki;

https://egeajans.ege.edu.tr/?p=11378

--------------------------------------------------------------------------

Görsel İletişim Tasarımı Bölümü 3. Sınıf Öğrencisi Akın Zayim’in Mondo Posterleri 39. Grafik Tasarım Sergisi’nde Sergilenmeye Hak Kazandı 

Görsel İletişim Tasarımı Bölümü 3. sınıf öğrencimiz Akın Zayim’in, Doç. Dr. Cem Güzeloğlu’nun dersi kapsamında Türk filmleri için ürettiği alternatif mondo posterleri Grafik Tasarımcılar Meslek Kuruluşu’nun bu yıl 39.’sunu gerçekleştirdiği Grafik Tasarım Sergisi’nin Öğrenci Projeleri kategorisinde sergilenmeye hak kazandı.

---------------------------------------------------------------------------

Görsel İletişim Tasarımı Bölümü 2. Sınıf Öğrencisi Dilan Boğukoğlu Women’s Safety Hackathon etkinliğinde Üçüncülük Kazandı

Görsel İletişim Tasarımı Bölümü 2. sınıf öğrencimiz Dilan Boğukoğlu, Google Developer Groups topluluğu ve Women Techmakers işbirliğiyle düzenlenen Women’s Safety Hackathon etkinliğinde 26 ekip ve 192 yarışmacı arasından “Be Brave Online” projesi ile üçüncülük kazandı.

Öğrencimiz ve ekibi, kadınlara ve çocuklara, sosyal ağlarda çevrimiçi tacize karşı kendilerini nasıl savunacaklarını öğreten bir oyun tasarımı önerisinde bulundular.

-------------------------------------------------------------------------

Görsel İletişim Tasarımı Bölümü 3. Sınıf Öğrencisi Mikail Erdem Biçici’nin İllüstrasyonları Uluslararası Sergide Sergilenmeye Hak Kazandı 

Görsel İletişim Tasarımı Bölümü 3. sınıf öğrencimiz Mikail Erdem Biçici’nin tasarladığı illüstrasyonlar, dünya sıralamasında ilk 700 içerisinde yer alan, İletişim ve Tasarım alanında söz sahibi olan Aberystwyth Üniversitesi tarafından düzenlenen “Arts Festival 2021” dijital alanında sergilenmeye hak kazandı.

İlgili Link;

https://users.aber.ac.uk/hal34/SU%20Website/digital/digital.html

-----------------------------------------------------------------------------

 


Ege Üniversitesi

EGE ÜNİVERSİTESİ