Çerez Örnek

Bir Tatlı Huzur

 
 
Fakültemiz öğretim elemanları İzmir/Bornova Nevvar Salih İşgören Huzurevi’nde hayatını sürdüren yaşlı bireylere yönelik sosyal ve sanatsal etkinlikler gerçekleştirecekleri “Bir Tatlı Huzur” Sosyal Sorumluluk Projesi’ne başlamıştır. 
 
Projenin en temel amacı, gençlere sağlıklı ve kaliteli yaş almanın mümkün olduğunu, hayatımızdaki yaşlı bireylere dair farkındalığımızın yüksek olması gerektiğini göstermektir. “Sanatın birleştirici gücünden” faydalanarak huzurlu bir toplum olmanın ancak kuşaklararası sevgi ve saygının korunarak sağlanabileceğini göstermektir.
 
Bu projede yapılan aktivitelerle yaşlıların özgüvenlerini ve yaşama bağlılıklarını arttırmak, ihtiyaçları olan sosyal ortamı onlar için oluşturmak, gençlere deneyimlerini aktarabilmelerine olanak sağlamak amaçlanmıştır. Bu ana amaç doğrultusunda Ege Üniversitesi’nde eğitim gören gençlerin gönüllü katılımıyla farklı tarihlerde bazı etkinlikler düzenlenecektir. Resim ve tasarım, müzik, fotoğrafçılık, şiir okuma, hafıza oyunları, bocce gibi faaliyetler ve konser, dinleti, sergi gibi yaratıcı çıktılar sayesinde yaşlıların bedensel ve zihinsel hareketliliği sağlanacaktır. 
 
 

Ege Üniversitesi

EGE ÜNİVERSİTESİ